Teste de antrenament la Istorie rezolvate: BAC 2020

Astăzi ne-am propus să îți oferim un sneak-peak asupra cursului nostru de istorie, realizat alături de profesorul Ștefan Brehuescu. Pe lângă prezentarea propriu zisă, cursul are numeroase exemple practice. Astfel,  îți oferim gratuit rezolvarea testelor de antrenament pentru BAC.

Subiectul 12

Rulează videoul

Subiectul 13

Rulează videoul

Subiectul 14

Rulează videoul

Subiectul 15

Rulează videoul

Cursul de Istorie se adresează persoanelor care susțin examenul de Bacalaureat. Spre deosebire de modul tradițional de predare, cursul de față prezintă faptele istorice într-un mod narativ, evidențiind informațiile cu adevărat importante, pentru o înțelegere mai ușoară a istoriei.

Vrei să primești pe email și alte teste de antrenament rezolvate?

Înscrie-te pentru mai multe resurse de învățare a Istoriei pentru Bacalaureat

Lasă-ne adresa de email și noi revenim cu resurse la tine