CUM SĂ IEI EXAMENUL DE BAC LA ISTORIE

Te ajutăm să intri pregătit în sala de examen fără să tocești!

Te ajutăm să înțelegi informația, fără toceală și fără stres:​

Layer 5 - BAC
E Learn5 - BAC

Te ajutăm să treci peste examenul maturității:

Îți oferim o soluție ieftină, accesibilă și structurată

Știm că totul se desfășoară într-un ritm alarmant și haotic, în special în ultimele luni până la examen. De aceea noi îți oferim o soluție mult mai ieftină, accesibilă și structurată, integrând tehnologia, internetul și conținutul video.

meditatii pentru bacalaureat
Invatare pentru bacalaureat

Materia este sintetizată pentru tine respectând programa școlară prevăzută de Ministerul Educației Naționale pentru examenului de bacalaureat.

Vei învăța ușor și rapid, direct de pe smartphone sau laptop, toate conținuturile prevăzute în programa pentru Bac.

Cursuri video pentru bacalaureat
istorie brehuescu - BAC

Profesor: Valentin Burcea

Brehuescu Ștefan are 28 de ani și este profesor în învățământul preuniversitar. A terminat studiile la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, în cadrul facultății de istorie, iar specialitatea aleasă în a fost sfârșitul Evului Mediu Românesc (sec. XVII-XVIII). După finalizarea studiilor de licență a urmat masterul în Instituții și ideologii ale puterii în Europa. Spre deosebire de modul tradițional de predare, cursul de față prezintă faptele istorice într-un mod narativ, evidențiind informațiile cu adevărat importante, pentru o înțelegere mai ușoară a istoriei.

Ce spun elevii care au folosit I-școala?

testimonial romana 1 - BAC
testimonial romana 2 - BAC
Excelent! Profesionalism, seriozitate, talent, dedicare. Felicitări întregii echipe care a contribuit/contribuie la realizarea și îmbunătățirea acestei platforme!
Cursurile sunt foarte bine structurate si frumos prezentate. Le recomand cu toata increderea, mi-au fost de mare ajutor. Multumesc echipei I-scoala!
Am avut nevoie pentru istorie de i-scoala si este foarte bun! M-a ajutat sa invat singura toata materia fiind video retinand mai usor. Am vorbit si cu Dl Profesor si m-a indrumat si dumnealui. Acesti 100 lei sunt cei mai buni 100 lei cheltuiti din viata mea! Am recomandat si serviciile dvs.mai departe.
Recomand, se pot lua note foarte mari! Eu am luat 9.5 la istorie mulțumita aplicatiei!
testimonial pregatire BAC
testimonial romana 6 - BAC
Recomand cu drag ! Cursurile sunt structurate foarte bine și atragatoare !
Recomand cu tot dragul! Cursurile sunt bine structurate și pe înțelesul tuturor.
Am luat bacul datorită ajutorului acordat de acești minunați profesori!
Recomand cu incredere i-școala! Un mediu de invatare pe intelesul tuturor!

Hai să fim partenerii succesului tău la BAC!

Lasă-ne adresa de email și noi revenim cu resurse la tine